Operacje laserowe – nowoczesna medycyna

Operacje laserowe – medycyna XXI wieku

Operacje laserowe to podobno coś dobrego, co ma powodować, że wykonywanie zabiegów będzie bezpieczniejsze, szybsze i o wiele lepsze. Oczywiście, laserowe zabiegi nie zawsze są możliwe do wykonania. Wszystko bowiem zależy od tego w jakim stanie będzie się znajdował pacjent i jakie będzie stadium choroby. Dlatego też lekarze zalecają kontrolowanie swojego stanu zdrowia. Dzięki temu jest możliwe jak najszybsze wyłapanie pewnych objawów chorobowych i zastosowanie się do zaleceń lekarza.

Leczenie prostaty laserem

operacja prostaty laserem holmowym to zabieg, który w naszym kraju wykonywany jest od niedawna. Wszystko dlatego, że sam laser holmowy jest nowoczesnym urządzeniem, które do niedawna znajdowało się w fazie testów. Dopiero po ich wykonaniu urządzenie zostało dopuszczone do użytku i lekarze zaczęli podejmować się leczenia prostaty tym właśnie sposobem. Leczenie prostaty laserem holmowym polega na usunięciu całego fragmentu zmienionego gruczołu. Do tego ten najnowszy wynalazek technologiczny pozwala również na zachowaniu usuniętej tkanki. W dalszej konsekwencji lekarz będzie mógł przeprowadzić kolejne badania diagnostyczne w laboratorium. Dzięki temu będzie można stwierdzić jak poważny był stan pacjenta i czy nie jest on narażony na wystąpienie nowotworu złośliwego, jeżeli chodzi o przerost gruczołu prostaty.

Laserowe usuwanie kamieni

Laserowe rozbijanie kamieni nerkowych w przypadku tego urządzenia również cechuje się wysoką skutecznością i co najważniejsze – niską inwazyjnością. s sprawia, że zostaje podane cztery razy więcej energii, dzięki czemu sam zabieg jest o wiele skuteczniejszy. Przy czym pacjent nie musi się obawiać, że ten zabieg będzie przez to cztery razy mocniej odczuwalny. Nic bardziej mylnego. Tego rodzaju operacja laserowa pozwala na jeszcze więcej niż dotychczas mogli lekarze. Otóż większa ilość przypadków kamicy nerkowej możliwa jest do wyleczenia takim laserem. Ogromną zaletą jest fakt, że lekarze wykorzystują tego rodzaju urządzenia, dzięki czemu samo leczenie i rekonwalescencja jest łagodniejsza.