Laser HoLEP w leczeniu prostaty

Męskie dolegliwości

Przerost prostaty to popularne schorzenie, dotykające głównie mężczyzn w wieku średnim oraz starszych. Powiększanie się gruczołu krokowego wynika z zaburzeń hormonalnych i może mieć różne nasilenie, dając nieprzyjemne objawy związane z częstym oddawaniem moczu. Chcąc ustalić optymalny sposób leczenia, należy udać się do zaufanego urologa, który może doradzić na przykład laserowe usuwanie prostaty. Zatem na czym dokładnie polega operacja prostaty laserem holmowym? Laser HoLEP to nowoczesne urządzenie do przeprowadzenia przezcewkowej enukleacji prostaty.

Bezpieczny laser HoLEP

Leczenie prostaty laserem HoLEP polega na znacznym zmniejszeniu objętości gruczołu krokowego i jest wykonywane w znieczuleniu zewnątrzoponowym. Cała procedura nie trwa dłużej niż dwie godziny oraz nie wymaga dokonywania bolesnych nacięć. Co ważne, zabieg przy użyciu lasera HoLEP jest małoinwazyjny i w pełni bezpieczny dla pacjenta. Ponadto innowacyjny HoLEP laser stanowi świetną alternatywę dla skomplikowanych zabiegów chirurgicznych.

Zalety operacji laserowych

Niekwestionowanymi zaletami kuracji laserem HoLEP jest przede wszystkim krótszy czas hospitalizacji oraz szybkie pojawienie się efektu urodynamicznego. Co więcej, w wyniku leczenia prostaty laserem można usunąć nawet do 90% objętości całej prostaty. Tak pozyskany materiał będzie się idealnie nadawał jako próbka do badania histopatologicznego. To ważne, ponieważ przeprowadzenie tego typu badania jest konieczne, aby wykluczyć raka prostaty. Jednak zdecydowanie największym atutem zastosowania metody HoLEP laser jest niskie ryzyko nawrotu nieprzyjemnych dolegliwości. Dzięki czemu już nawet kilka dni po zabiegu pacjent może spokojnie i bez stresu wrócić do swojej codziennej aktywności.
Skuteczne laserowe usuwanie prostaty sprawia, że jest to metoda, o którą coraz częściej pytają sami pacjenci. Problemy z prostatą bywają bowiem bardzo wstydliwym tematem, a leczenie gruczołu krokowego kojarzy się głównie z bólem i cierpieniem. Dlatego nowoczesna operacja laserowa cieszy się dużym powodzeniem i stanowi dobrą alternatywę dla tradycyjnego leczenia chirurgicznego.