Laserowe rozbijanie kamieni

Laserowe rozbijanie kamieni – jak zgłosić się na zabieg?

Zalegające kamienie nerkowe w przewodzie moczowym powodują wystąpienie bardzo ostrego bólu, którego nie można w żaden sposób bagatelizować. Jeżeli pod wpływem tabletek przeciwbólowych nic nie przechodzi, to należy jak najszybciej zgłosić się do specjalisty na konsultacje. Kamica moczowa w zaawansowanym stopniu może oznaczać, że będzie potrzebne laserowe rozbijanie kamieni nerkowych. Jest to operacja laserowa przeprowadzana przez urologa, który przyniesie ulgę, dlatego nie można się go w żaden sposób obawiać.

Wykluczenie innych chorób

Zanim jednak zostanie wykonane laserowe rozbijanie kamieni, podobnie jak w przypadku takim jak laserowa operacja prostaty lekarz musi zlecić szereg badań. Badań, które mają na celu m.in. stwierdzić, jakie jest ryzyko infekcji, czy też ocena wydolności organizmu chorego, aby zminimalizować ryzyko operacyjne. Tak, mamy do czynienia z zabiegiem wykonywanym laserowo. Zawsze jednak należy wziąć pod uwagę minimalne ryzyko, które należy wykluczyć, jeżeli stan chorego nie będzie pozwalał na przeprowadzenie zabiegu.

Popularność metody laserowej

Dzisiaj laserowe usuwanie kamieni stosowane jest w wielu przypadkach. Powodem takiego stanu rzeczy zapewne jest fakt, że jest to najmniej inwazyjna metoda, która powoduje, że pacjent jest w stanie bardzo szybko wrócić do pełni sił. Po wykonaniu odpowiednich badań lekarz kieruje pacjenta na zabieg, który fachowo nazywany jest litorypsją pozaustrojową. Niektórzy znają go również pod nazwą ESWL.

EWSL

Do jego wykonania nie jest potrzebne znieczulenie ogólne i do tego można wykonać je w warunkach ambulatoryjnych. Po to są wykonywane wcześniejsze badania, aby lekarz dokładnie wiedział w którym miejscu zlokalizowane są kamienie. Dzięki temu można bezbłędnie skierować właśnie fale uderzeniowe urządzenia. Dzięki temu zabiegowi, który warto powtórzyć (większa skuteczność) kamienie zostaną rozbite i zostaną one wydalone wraz z moczem. Laserowe rozbijanie kamieni pozwala na wykorzystanie najnowocześniejszych metod technologicznych. Dzięki temu, że medycyna idzie do przodu, leczenie pewnych przypadków chorobowych jest o wiele łatwiejsze. Jeżeli lekarz zaproponuje tą metodą jako jedną z najskuteczniejszych, to warto mu zaufać.