Leczenie prostaty laserem

Leczenie prostaty laserem – rozwiązanie intymnego problemu wielu mężczyzn

Intymne problemy zdrowotne nie są niczym miłym. Ciężko przyznać się do nich osobie bliskiej, a jeszcze gorzej osobom zupełnie obcym. Nie można jednak udawać, że problemu nie ma, ponieważ można doprowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych, a czasem nawet do śmierci. Dbajmy o swoje zdrowie. Męski problem z oddawaniem moczu związany jest bardzo często z wiekiem. Im człowiek starszy, tym może to być częściej pojawiające się zjawisko. Prawdopodobnie w tym przypadku będziemy mieć do czynienia z łagodnym przerostem prostaty. Leczenie prostaty laserem podobnie jak laserowe rozbijanie kamieni jest metodą najmniej inwazyjną, którą dzisiaj proponuje wielu lekarzy.

Laser w medycynie

Urolodzy, tak jak i wielu innych specjalistów, zaczęli dostrzegać, że laser jest urządzeniem, które można wykorzystać przy wielu zabiegach. Jednym z nich jest laserowa operacja prostaty. Może i brzmi poważnie, jednak należy wiedzieć, że wystąpienie krwawienia przy tej metodzie jest mało prawdopodobne. Wręcz zminimalizowane jest do naprawdę niskich granic. W przeciwieństwie do przezcewkowej elektroresekcji TUR. To druga metoda, dzięki której można pozbyć się prostaty. Jednak jest ona bardziej drastyczną metodą przy której krwawienie jest obfite, a okres rekonwalescencji bardzo długi

.

Operacje laserowe dzisiaj

Pierwszy raz laserowa operacja prostaty odbyła się w pod koniec lat 80. XX wieku. Od tej pory metoda laserowa w przypadku urologii mocno ewoluowała. W końcu medycyna mocno poszła do przodu, to dlaczego ta technika nie miała i na tym skorzystać. Dzisiaj usuwanie prostaty laserem jest czymś bezpieczniejszym, efektowniejszym – czymś co powoduje, że pacjent po zabiegu w szybkim czasie jest w stanie działać w pełni samodzielnie i się poruszać bez najmniejszych problemów. Przy czym nie można zapominać, że to nie oznacza końca dbania o swoje zdrowie. Lekarz na pewno zaleci kontrolę, dzięki którym będzie można sprawdzać, czy znowu nie przechodzi do przerostu gruczołu krokowego i czy ponowne leczenie prostaty laserem nie będzie konieczne. Istnieje minimalne ryzyko, jednak nie można zapomnieć o tym, że czasem mamy do czynienia z nowotworem złośliwym prostaty.