Laserowe usuwanie prostaty

Laserowe usuwanie prostaty

Łagodny przerost prostaty występuje dzisiaj u wielu mężczyzn. Związany jest ze starzeniem się. Wystąpienie takiego zjawiska nie powinno być bagatelizowanie. Nie powinno stanowić ono źródła paniki. Odpowiednie działanie podjęte przez pacjenta i lekarza mają na celu poprawę jakości życia pacjenta, który nie będzie musiał się niczym przejmować. Lekarze bardzo często proponują laserowe usuwanie prostaty, które nie wymaga długiego czasu hospitalizacji. Czy warto zdecydować się na coś takiego jak operacja prostaty laserem?

Operacja prostaty przy użyciu lasera

Zanim jednak ktokolwiek podda się jakiemukolwiek zabiegowi, zawsze powinien na jego temat posiadać odpowiednie wiadomości. Na czym polega operacja prostaty laserem? Jest to najmniej inwazyjna metoda, którą warto wybrać, jeżeli chce się zadbać o swoje zdrowie. Green Light, czyli zielony laser (fotoselektywna waporyzacja stercza) to jedna z najnowocześniejszych metod, jaka cieszy się wśród wielu lekarzy ogromną popularnością. operacja prostaty laserem zielonym polega na założeniu w cewce moczowej cystoskopu. Dzięki niemu wprowadza się włókno lasera. To jego promieniowanie niszczy przerost tkanki gruczołu prostaty. Brzmi strasznie i wielu pacjentów może się przerazić. Jednak jest jest to jedna z najlepszych metod, dzięki której mężczyźni bardzo szybko wracają do pełnej sprawności. Warto zdecydować się na zabieg, jeżeli ktoś chce nadal cieszyć się pełnią zdrowia.

Leczenie prostaty

Niektórzy lekarze mogą zalecać wykonanie adenomectomi (wyłuszczenie gruczolaka stercza poprzez powłoki brzucha, stosowana przy wielkich gruczolakach). Jednak jest to bardziej inwazyjna metoda, która wymaga długiego okresu hospitalizacji. Dlatego warto jak najszybciej udać się do lekarza, aby jak najszybciej pozbyć się tej podstępnej choroby ze swojego życia. Im mniejsze gruczolaki, tym większa pewność, że zostanie wykonane leczenie prostaty laserem. Tak, wielu pacjentów zawsze ma obawy. Ale czy tylko przy takim zabiegu? Dzisiaj można mieć nawet pewne obawy przy leczeniu zębów. Warto na ten temat porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym, który na pewno szybko rozwieje wszystkie wątpliwości panów.